KUDÜS

z9xufha7p9tkHhPRPMZcPRiy66ek6hySQGwstPLsf3ct8fDuW2

KUDÜS TURLARI – KUDÜS TUR FİYATLARI

 

ODA BİLGİSİ 5 YILDIZLI4 YILDIZLI4-(A) YILDIZLI
2'li Oda Kişibaşı850 $775 $700 $
3'lü Oda Kişibaşı825 $750 $675 $
4'lü Oda Kişibaşı800 $650 $650 $
Single Oda Kişibaşı1.080 $900 $825 $
OTEL MESAFESİYürüme Mesafesi (400 mt.)(Servisli 2000 mt.)(Servisli 2000 mt.)

Kudüs turlarımıza dahil olan hizmetler,

Türk ve Pegasus havayolları ekomomik uçak bileti.
Parkur, İst.- Telaviv — Telaviv-İst. ,İst-Sabiha Gökçen havalimanından gidiş ve dönüş. ve alan Vergileri.
Tüm Tranferler, Havaalanı otel-otel havaalını,Tur Proğramımızda bulunan gezi yerlerinin gezdirilmesi.
Belirtilen klas Otelde 3 Gece y.p’li (sabah kahvaltı + Akşam yemekli konaklama.
Vize İşlemleri, Seyahat Sigortası,Güleryüzlü Rehberlik.bir adet (ayakkabı – terlik) çantası.

 

Kudüs turlarımızla ilgili açıklamalar,

Yurtdışı çıkış vergisi 15 tl. tur fiyatına dahil değildir.

Uçak içinde alınan yiyecek ve içecekler,tur fiyatına dahil değildir.

Otel’de alınan extra servisler,Tlf ve oda servisi v.b,tur fiyatına dahil değildir.

Kayıt anında tur bedelinin %50 si,Tur gidiş tarihine 14 GÜN kala tamamı alınır

Tur başlanğıç tarihinden; Belirtilen saat ve zamanında gelmeyen uçağa binemeyen yolculara herhangi bir iade yapılmaz,

1-9 gün önce iptallerden sadece uçak bilet bedeli no show bedeli düşülerek iade yapılır.

9-14 gün kala iptallerden sadece 50’si iade edilir,14 GÜN ve yukarısı tamamı iade edilir.

Kudüs Tur Proğramımıza katılan misafirlerimiz; aşağıda bulunan tur proğramı ve yukarıda bulunan dahil olan ve dahil olmayan hizmetlerimizi okumuş, kabul etmiş sayılır.

 

Kudüs tur tarihleri,

Ocak: Şubat: Mart: Nisan: Mayıs: Haziran: Temmuz: Agustos: Eylül: Ekim: Kasım : Aralık :

 

Kudüs tur rezervasyon,

Adınız

Epostanız

Telefon

İletiniz

[/vc_tab]

 

Kudüs

 Üç ilahi dinin buluştuğu kutsal şehir…Hz. Muhammed (sav)’in mucizevi Miraç yolculuğunu yaptığı, Hz. İsa’nın doğup yaşadığı, Hz. Süleyman’ın kutsal mabedini inşa ettiği Ve daha pek çok peygamberin hayatını geçirdiği, Allah yolunda mücadele ettiği, şehit düştüğü kutsal topraklar. Tüm bu özellikleri nedeniyle Kudüs ve çevresi, Müslümanlar için olduğu gibi Yahudiler ve Hiristiyanlar için de kutsal kabul edilir. Kudüs’ün Müslümanlar için kutsal bir belde olmasının sebebi ise, mübarek Mescid-i Aksa’nın bu şehirde bulunmasıdır. Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de Mescid-i Aksa’dan adıyla söz etmekte ve bu mescidin etrafının mübarek kılındığını bildirmektedir: (Bir kısım ayetlerimizi kendisine göstermek için kulunu bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren O (Allah) Yücedir. Gerçekten O, işitendir, görendir.) (İsra Suresi,1) Kudüs’ün İslam dininde ve Allah (C.C) katında kutsal bir yer olması, İslam aleminin önem vermesine neden olmuştur.

4 Gün Kudüs tur programı,

1. Gün (Çarşamba) : İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları Telaviv kontuarı önünde saat 18.00.’ da buluşma. İşlemler sonrası saat 21.20’ de Telaviv’e hareket ve saat 23.20’ de varış. Kudüs’ teki otelimize transfer. Otele varış, yerleşme, kahvaltı.

2. Gün (Perşembe) : İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah namazı sonrasında saat 08.00’ e kadar isitrahat. Saat 08.00-08.30 arası kahvaltı ve saat 09.00’ da tur için Zeytin Dağına hareket (5 dk), buradan kuşbakışı Kudüs’ ü temâşâ ve uzunca bir bilgilendirme molası, daha sonra Sahabî Selman El-Farisî ve Râbia’tül Adeviyye türbelerini ziyaret. Daha sonra Hazreti Meryem ve ana ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise ile Hazreti Davud türbesini ziyaret. Mescid-i Aksa’ daki öğle namazından sonra Mescid-i Aksa, Kubbet’tüs Sahra , Mirac’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret. Sonra Burak (Ağlama) Duvarı, tarihi Kıyamet Kilisesi, ve Hz.Ömer Camiini ziyaret. Kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında gezinti. Otele dönüş, akşam yemeği ve ardından Mescid-i Aksa’daki yatsı namazından sonra otelde geceleme.

3. Gün (Cuma) : İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.30-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra saat 08.00’ de tur için dünyanın en eski şehri ve deniz seviyesinden 400 m aşağıda bulunan Eriha ile Lut Kavminin helâk olduğu Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü (Ölü Deniz) ziyaret ve gezintisi. Daha sonra Hz. Musa Kabri ve Külliyesi ziyaret edilmiş olacaktır. Mescid-i Aksa’daki Cuma Namazından sonra Telaviv ve Yafa’ ya hareket (1 saat). Yafa’ da uzunca bir mola. Sultan Mahmud Camii ve Külliyesi ile Osmanlı eserleri ziyareti ve sonrasında Otele dönüş, akşam yemeği ve isteyenler için Mescid-i Aksa’ daki yatsı namazından sonra otelde geceleme.

4. Gün (C.tesi) : İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.30-08.00 arası otelde kahvaltıdan sonra odalar boşaltılıp bagajlar otel lobisine indirilecek ve saat 10.00’ da el-Halil şehrine hareket ve yaklaşık 50 dk sonra varış. Burada Harem-i ibrahîmî’ yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret. Sonra Helhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve Beytlahm şehrine geçiş. Burada tarihî bir kilise içinde kalan Hazreti İsâ’nın doğduğu yeri ziyaret. Kısa bir moladan sonra Kudüs’ teki otelimize dönüş. Lobideki istirahatten sonra serbest zaman. Mescid-i Aksa’ daki yatsı namazından sonra otel lobisinde veda sohbeti

5. Gün (Pazar) : Saat 24.00’ de otelden ayrılış .Telaviv Havalimanına hareket. Saat 04.24’ te İstanbul’ a kalkış ve 06.25’ te varış.